پرویز محمدنژاد قاضی محله،عضو مجمع نمایندگان استان گیلان،سازمان بنادر و دریانوردی
عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی، لایروبی بندر آستارا را گام نخست در مدرن‌سازی و تجهیز این بندر دانست و گفت: بندر آستارا می‌تواند به سمبل حضور موفق بخش خصوصی در بنادر کشور تبدیل شود.
 پرویز محمدنژاد قاضی محله در گفت‌وگو با پایگاه‌ اطلاع‌ رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، درباره اتمام عملیات لایروبی بندر آستارا، اظهار داشت: با لایروبی بندر آستارا ، این بندر می تواند با حداکثر ظرفیت و بالاترین سطح استاندارد، ‌فعالیت‌های خود را پیش ببرد؛ اقدامی که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مدنظر قرار گرفته و بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی افزود: به دلیل موقعیت مطلوب جغرافیایی بندر آستارا، این بندر می‌تواند در حوزه تجاری برای کشور نقش بسیار موثری ایفا کند و سهم بالایی از بازار میلیارد دلاری موجود در منطقه داشته باشد، چرا که از امکان دسترسی به بازار شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور نظیر ترکیه و عراق برخوردار است، به کشورهای شمالی ایران از طریق دریای خزر دسترسی بالایی دارد و از سمت شرق نیز می‌تواند ترانزیت داخلی را فعال کند.
این عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایروبی بنادر مزیت‌های بسیار بالایی به همراه دارد، ‌خاطرنشان کرد: لایروبی بنادر از الزامات سالانه سازمان بنادر و دریانوردی است که باید همواره در دستورکار این سازمان قرار داشته باشد و از جمله دستاوردهای آن افزایش دسترسی به تناژ بالای تخلیه‌وبارگیری است.
محمدنژاد افزود: لایروبی دستیابی به عمق مناسب جهت تردد ایمن کشتی‌ها و ترانزیت کالا را تضمین می‌کند و پایداری فعالیت‌ها در بنادر را ارتقا می‌بخشد و موجب می‌شود حداکثر بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته محقق شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجموعه این فعالیت‌ها سبب خواهد شد تا از تاسیسات، ‌ ابنیه و تجهیزات ایجاد شده در بندر به نحوی مطلوب استفاده شود و شرایط را برای سرمایه‌گذاری هرچه بهتر بخش خصوصی فراهم شود.
وی با تاکید بر اینکه استانداردسازی و توسعه بنادر موجب می‌شود تجار، بازرگانان، فعالان اقتصادی در حوزه حمل‌ونقل دریایی، انگیزه بیشتری به منظور فعالیت در بنادر کسب کنند، ‌گفت: باید از زحمات صورت گرفته در راستای لایروبی بندر آستارا از وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان و سایر مجموعه‌های درگیر به دلیل انجام این اقدام ارزشمند، تشکر کرد و امیدواریم پس از این اتفاق خوشایند، شاهد فعالیت هرچه بهتر بخش خصوصی در بندر آستارا باشیم.

۲ آبان ۱۴۰۱ ۱۴:۱۹
کد خبر : ۶۰,۰۸۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید